Keygen for Zerohour’s Keygen Me #2

26.04.2017
2299 Okunma

Esen,
Herkesden mükemmelliyetçi yapımdan dolayı özür dilerim. Ancak yapabileceğim çok fazla birşey yok. Sanırım bu durumu engelleyemiyorum. Zerohour’s Keygen Me #2 için keygeni yazalı bir kaç gün oldu aslında ama bunu bir ders haline dönüştürmek, içindeki ufak bugları temizlemek ve denetlemek, eski bağlantılar ile ilişkilendirmek derken yazacağım yazının tarihi de uzadıkça uzadı. Ancak sonuç çok iyi oldu diye düşünüyorum.

Zerohour bu ikinci keygenme için yine bir paketleme/koruma kullanmamış. Serial avlamak yasak/yeterli değil. Kullanıcıdan keygen istiyor. Ben yine keygeni kendi tarzımla yazdım, assembly kullanarak. Ayrıca ayrıntılar da kaynak kodların içerisinde.
IDA Pro ile açıp stringleri aratın:

Stringe çift tıklayın ve nereden çağrılıyormuş X tuşuna basarak öğrenelim:

Sonrasında dallanmanın yapıldığı yerdeyiz:

1.Keygen kullanıcı adını alıp uzunluğunu ölçüp 4 ile karşılaştırıyor; en az 4 karakterli bir kullanıcı adımız olmalı.
2.Kullanıcı adının çift olup olmadığı kontrol ediliyor. Eğer çift ise sorun yok, değilse kullanıcı adının sonuna ‘3’ ekleniyor:
bluedevil oluyor sana bluedevil3 gibi
Bu kontrolü yaparken SAR kapısı kullanılıyor. SHR mantıksal sağa kaydırma iken SAR matematiksel sağa kaydırma işlecidir. Zamanında yazdığım Reversers’ Calc kullanarak bu kapıların sonuçlarını inceleyebilirsiniz. Mikroişlemciler çarpma bölme yapmazlar onun yerine tümleyen almak ve bitleri kaydırmak suretiyle işlerini yaparlar. Bu daha hızlı ve basittir. Hala okumayanlar için -Morris Mano – Bilgisayar sistemleri mimarisi- kitabının orjinalini öneriyorum. Zira ben çevirisini pek anlamadım ama özgün hali iyi.
3.Kullanıcı adı ikiye bölünüp yer değiştiriliyor:
bluedevil -> bluedevil3 -> evil3blued oluyor.
4.Bu son halin onaltılık hali bizim serialimizi oluşturuyor.
65 76 69 6C 33 62 6C 75 65 64
6576696C33626C756564 -> doğru parola

[dm]142[/dm]
[dm]143[/dm]

Ayrıca daha önce yazdığım RtlZeroMemory ve RtlFillMemory kullanarak belleği, değişkenleri temizlemek yazısı burada işimize yarıyor. O nedenle okumayanlar varsa okusun. Bellek alanlarını temizlemek için birebir komutlar.

Comments of this post

Henüz yorum bulunmuyor!