MySql Başlamıyor, Hata 1067 : İşlem beklenmeyen biçimde sonlandı

Kategori Belgeler
16.11.2011
17606 Okunma

Uzun süredir sistemimde kurulu wampserverı kullanmıyordum. Bir sebepten dolayı gerekti ve çalıştırmam ile MySql’in çalışmadığını fark ettim. Çok üzerinde durmadan hemen yeni sürümünü indirdim, zira uzun zaman olmuştu. Tekrar kurdum. Ancak sonuç yine aynı phpMyAdmine bağlanamıyorum çünkü MySql başlamıyor.

Daha sonra xampp,wamp,appserv felan hepsini indirdim tekrar kurdum, wampserverın eski sürümü vardı onu kurdum yok yok yok, mysql başlamıyor. Derken google arkadaşa sordum, yerli ve yabancı sitelerden araştırma yaptım ama istediğim cevabı bir türlü bulamadım.

Bu arada Apache normal çalışıyor her halukarda, localhosta bağlanıyorum.
Çakışan port yok kontrol ettim.
Ayrıca IIS kurulu değil.
system32\drivers\etc içindeki hosts dosyasında 127.0.0.1 önündeki “#” işaretini çook önceden kaldırmıştım zaten.

Olay bunlar ile alakalı değil.

Windows system32 içinde services “Hizmetler” programını çalıştırıyorum. Burada mysql kurulu gözüküyor.Oradan başlat diyorum yine başlamıyor. hatta

Local Computer üzerindeki mysql hizmeti başlatılamadı.
Hata 1067 : İşlem beklenmeyen biçimde sonlandı.

şeklinde bir hata mesajı alıyorum. Xampp’de böyle bir hata mesajı almıyorum.

Derken Hizmetler programının listesinde gözüm bir anda çalışır durumda olan Microsoft corporation‘a ait SQL SERVER‘a takıldı. Process Explorer’dan kontrol ettim evet gerçekten SQL SERVER çalışıyordu. Hemen SQL SERVER‘ı kapattım. Hizmetler programından tekrar otomatik çalışmaması için devre dışı bıraktım. Üzerini çift tıklayıp ayarlarından “otomatik” yerine “devre dışı bırak” seçeneğini seçtim. Sonra da Xampp programını çalıştırdım. Apache ve MySql’i başlattım. Localhost’a ve phpmyadmine girdim. Sorun böylece halledilmiş oldu. Ama sqlserver programını ne zaman kurdum hatırlamıyorum, sanırım Microsoft Visual Studio’yu kurduğum zaman onu da kurmuştum.

Şimdi sıkıntısız phpmyadmine giriyorum arkadaşlar. Böyle bir hata alan arkadaşlar benim kullandığım yöntemi izleyebilirler zira serverı her zaman kullanmıyorsanız aradan geçen zaman içerisinde başka yazılımlar kurmuş olabilirsiniz bu da bazı çakışmalara neden olmuş olabilir.
Sağlıcakla kalın.

Comments of this post

Cenker

Cenker
18 January 2012

Bende bu sorun ile karşılaşmıştım bu çakışmaya dikkat etmek gerek.

FaLCoN

FaLCoN
11 January 2013

Bende bu sorunla karşı karşıyayım
Fakat sizin dediğiniz gibi hizmetlerde microsoft sql server yok ve ayriyetten benim calıstrmak istediğim programda portable gibi bişi bin klasöründen exe dosyalarına tıklayınca en sondaki exe dosyası winmysqladmin 1.4 programı onada tıkladıktan sonra programın ana dizinindeki exe dosyasına tıklayınca bi hata verip acılıyodu ama şimdi hic acılmaz oldu

kamil

kamil
18 November 2014

mysql/myini dosyasını aç 3306 portu değiştir. ben 33061 yaptım..