[SCT]Ters Mühendisin Hesap Makinesi v1.2

Kategori Araçlar
15.12.2010
5364 Okunma

Ters Mühendisin Hesap Makinesine öğrenciyken delphi ile başlamıştım. O zaman bile mantıksal işlemleri yazarken delphi içine assembly kodları gömüyordum. Programa neden sonra ara verdim. Hazırldığım önceki sürümlerde göz ardı ettiğim birçok hata ve eksiklik vardı ve de tam olarak proje bitmemişti. Ama şimdi Ters Mühendisin Hesap Makinesi kararlı en son sürümüyle karşınızda. Son sürümü sadece assembly ile yazdım. Bu sürümü güncelleyince eski sürümün kaynak kodlarınıda eğitim maksatlı olarak yayınlayacağım.

Ters Mühendisin Hesap Makinesi, basit olarak 32bitlik mantıksal işlemler (xor,or,and,ror vb.) ile matematiksel (add,adc,sbb,idiv vb.) işlemleri onaltılık tabanda hatasız yapar. Ayrıca son bir eklenti olarak onaltılık ve ikilik tabandan girilecek değerleri, kendilerine ve onluk(hem signed hemde unsigned) ile sekizlik değerlere çevirebilir.

Bu hali ile ters mühendislerin işine yarayacağını umut ediyorum.

Program hakkındaki görüş öneri ve hata bildirimlerinizi bana gönderirseniz sevinirim.

[dm]101[/dm]
For English Users:
[dm]102[/dm]

Comments of this post

TreaxeR

TreaxeR
15 December 2010

Eline sağlık
Kardeş viruüs uyarısı veriyor AV ler.
haberin olsun.

admin

admin
16 December 2010

Dosyayı FSG ile paketlemiştim o sebep ile hata veriyordu. Ama senin gibi bir çok yerden bu yorum gelmeye başlayınca iyice canım sıkıldı bende orjinal dosyay ile yukardaki dosyaları değiştirdim. Artık sorun çıkatamaz.

C0dr4cK

C0dr4cK
16 December 2010

Bendede uyarı verdi ama unpack yaptım sorunsuz suan ellerine sağlık usta.

admin

admin
17 December 2010

Hocam şu an hata vermesi imkansız. Bende dosyayı değiştirdim, packsiz orjinal dosyayı buraya ekledim. Çünkü bilmeyenler yanlış anlayabiliyor.

fenoloji

fenoloji
27 June 2011

Manifest ekleseydin, butonlar falan güzel görünürdü.
Mantıksal işlemler ve matematiksel işlemler kısmında işlem sonucunu görmek için kullanıcının eşittire basmak zorunda olması iyi olmamış , eşittire basmadan sonucu gösterse daha güzel olur. Bunların dışında her şey güzel olmuş. Eline sağlık.

admin

admin
28 June 2011

Fenoloji, teşekkürler yorumun için. Öncelikle manifesti bilerek eklemedim, xp kullandığım için bende daha iyi görünüyor ayrıca biraz da eski bir havası olmasını istedim.Retro gözükmesi hoşuma gidiyor. Bu bir hesap makinesi, eşittire basmadan sonucu doğrudan gösteren bir araç ürettiğim de bu bazı insanlarda acaba bu sonuç, doğru sonuç mu sorusunu sorduruyor. İnsan eşittire basınca, evet cevap bu diyor. Yeni sürümü için daha çalışmalara başlamadım ama yeni değişikliklerde manifest eklemeyi düşünüyorum.

dlkrt

dlkrt
21 March 2012

valla ellerine sağlık birçok keygenmede çok işime yaradı ayrıca kullanılan bütün çevirme özelliklerini bünyesinde barındırması ayrıca güzel olmuş yukarıdaki yorumda geliştireceğinizi söylemişsiniz sabırsızlıkla bekliyoruz…saygılarımla..dlkrt