İstanbul – Kıyamet Vakti

Kategori Oyun
19.06.2008
21013 Okunma

İKV“İstanbul Kıyamet Vakti” internet üzerinden oynanan, bir Devasa Çevrimiçi (Online) Rol Yapma Oyunudur. İstanbul Kıyamet Vakti oyununda oyuncular, karakter yaratarak oyuna başlarlar. Oyuncular karakterleriyle düşman yaratıkları öldürerek veya verilen değişik görevleri tamamlayarak deneyim puanı kazanırlar. Bu deneyim puanları karakterlerinin gelişmesine ve özelliklerinin artmasına imkan verir. Oyuncular oyunda buldukları, ürettikleri ve satın aldıkları eşyaları kullanarak karakterlerini daha da güçlendirebilir. Oyuncular seviye atladıkça; alabilecekleri görevler ve yapabilecekleri işlerin sayısı artar. Zorlu görevlerde birbirleriyle gruplar kurarak daha rahat ilerleyebilirler. Veya birbirlerine karşı savaşarak; birbirleriyle yarışabilirler.

İKVBeni bu oyunu oynamaya iten tek neden ise oyunun Türkçe oynayanlarında Türk olmalarıdır. İlginçtir ben bu tarz oyunları hiç sevmem hatta Knight Online oynayan arkadaşlarımı da eleştirirdim. Ama bu oynadıktan sonra fikirlerim gerçekten çok değişti. İstanbul – Kıyamet Vakti oyunuyla senaryosuyla oynanabilirliği yüksek başarılı bir DORYO(Devasa Online Rol Yapma Oyunu) dur. Ben şu an savaşçı olarak Meran sunucusunda takılıyorum, oynayan arkadaşların dikkatine :)

Oyun hakkında birkaç bilgi vermek istiyorum. İstanbul Kıyamet Vakti, 1956 yılında meteor felaketine uğramış bir dünyada; İstanbul’un geleceğinde geçer. Felaketin üzerinden 51 yıl geçmiştir. Ve 2007 yılında, İstanbul günümüzde olduğundan bambaşka bir hal almıştır. Biz işte bu dünyada ortaya çıkan yaratıklara karşı savaşarak teşkilata hizmet ediyoruz. Ayrıca İKV, Türkiye’nin ilk MMORPG türü oyunudur.

Oyunu http://istanbuloyun.mynet.com/ adresinden indirebilirsiniz.

İyi eğlenceler

Comments of this post

Henüz yorum bulunmuyor!