Takip edilesi bloglar: infexia

Kategori Off-Topic
24.07.2012
2998 Okunma

Kernele dair, low level ile ilgili yazı takip etmek isteyenler için dostum Emre yeni bir blog hazırladı. Bundan sonra yazılarını http://infexia.wordpress.com/ adresinden okuyabileceksiniz.

Üzgünüm ama bu camiada özellikle ileri seviyelerde Türkçe belgeye pek yer kalmıyor. Kalsa da ilgilenen olmuyor. Bu sebepten dolayı blog ingilizce başladı ve bundan sonrada bu şekilde devam edecekmiş. Açıkçası bu konuda da Emre’ nin haklılık payı var. Belki yeni başlayanlar için Türkçe belge üretilebiliyor ama ileri seviyelerde bu olmuyor; okunmuyor, okunsa bile üzerinde yorum yapacak tartışacak çok az insan oluyor(hatta olmuyor). Ama ingilizce hazırlarsanız bütün dünyaya belgenizi yayabilirsiniz. Dünyanın her yerinden insanlar yazdıklarınıza yorum yapabilir, ilgilenebilir, hatanız varsa sizi düzeltebilir. Ben bile bazı yazıları ingilizce yazmayı düşünüyorum.

Sonuç olarak içeriğin ingilizce olması seviyeyi artıracaktır bundan eminim. Emreyi bu güzel blogu açıp bizi yazılarıyla aydınlatacağı için şimdiden teşekkür ederim. Başarılar Emre.

Comments of this post

Emre

Emre
25 July 2012

Çok teşekkürler İbrahim! Birden tweet’i görüp bloğa girince cidden şaşırdım, artık kaçış yok, madem SCTZineda da duyuruldu bloğa devam :) Şu hizmet vs. de bir an önce bitse de sen de kaldığın yerden devam edip yılların tecrübesini aktarabilsen… Sabırsızlıkla bekliyorum!

BlueDeviL

BlueDeviL
25 July 2012

Dostum çok çalışıyorsun biliyorum ama senin yazıların gerçekten harika. Başlangıç seviyesi belge/video çok ama şöyle ileri düzey yazı bulmak her zaman mümkün olmuyor.

Yılların tecrübesi yıllar geçtikçe azalmazsa o dediğini yaparım umarım =)