S-Link SLX-Sata51 Usb To SATA/IDE

Kategori Araçlar, Off-Topic
08.12.2011
4849 Okunma

Merhabalar
Bundan bir kaç hafta önce dizüstü bilgisayarı arızalanan bir arkadaşım benden yardım istemişti. Servise götürdüğü bilgisayarına birşey yapamayacaklarını HDDsi bozulduğunu ve yenisini alması gerektiğini söylemişler. “Verilerim uçtu, düğün resimlerim vardı, şimdi hepsi gitti” diye dert yandı. Bende “keşke önce bana bir getirseydin” dedim cihazı bakardık. Neyseki HDDsini buna geri vermişler bende kurtarabildiğim kadar veriyi kurtardım. Ciddi oranda Bad Sector oluşmuş. Yeterli zaman olmadığı için HDDyi kullanılabilir hale getiremedim, sadece veri kurtardım.
Dizüstü bilgisayar ya da masaüstü bilgisayarınızın, hdd, cd/dvd rom gibi bileşenlerinizi Usb to Sata/Ide gibi bir araç ile veri kurtarmak veya sadece bağlayıp işlemlerinizi orada yapmak için kullanabilirisiniz. Ben bunun için “s-link SLX-Sata51” modelini kullandım. Piyasada değişik modeller mevcut. Hepsi aynı işi yapıyor. Sadece alırken 2.5, 3.5, 5.25 SATA/IDE bağlantılarının tamamını destekleyen ve tak/çalıştır özellikli bir cihazı almanız sizin için hem para hem zaman kaybını önleyecektir.

Benim tanıtacağım cihazın özelliklerini gelince:

USB2.0 Bağlantı
Tak/Çalıştır özelliği (Plug&Play)
2.5″ SATA destekler
2.5″ IDE destekler
3.5″ SATA destekler
3.5″ IDE destekler (CD/DVD R/RW dahil)
5.25″ SATA destekler (CD/DVD R/RW dahil)
5.25″ IDE destekler
Hot-swappable(yeniden başlatma gerektirmez)
Windows 2000/Me/XP/Vista uyumludur
Mac OS uyumludur
Linux uyumludur

Cihazın Resimleri

SLX-Sata51


Kutu İçeriği


Sata GirişiIDE Girişleri

Comments of this post

tt

tt
21 May 2012

çok kalitesiz bi ürün özellikle adaptorleri çok ısınıp kıssa sürede patlıyor 5 tane patlattıktan sonra pc güc kaynağını kullanıyorum sadece tavsiyemdir

BlueDeviL

BlueDeviL
22 May 2012

Ben iki defa kullandım işimi gördü. Tabi bu kaliteli olduğu anlamına gelmiyor. PC güç kaynağını kullanmak mantıklı ama peki ya uygun ortam yoksa?Her zaman yanımızda PC güç kaynağı taşıyamayı ve her zaman evimizin olduğu ilde de olmayabiliriz. Kullanılabilecek başka ürün var mı bildiğiniz? Ayrıca başka tecrübesi olanlar paylaşırsa sevinirim.