RadASM 2.2.2.1 Türkçe

Kategori Araçlar, Assembly
17.05.2016
3604 Okunma

radasm-belgiEsen!
RadASM’nin yazarı Ketil Olsen aslında RadASM v3’ü duyurmuştu. Ancak hemen sonra RadASM’yi geliştirmeyi durdurdu. RadASM açık kaynak kodlu bir assembly geliştirme ortamı ve kaynak kodlarını Sourceforge‘de bulabileceğiniz gibi MASM32 forumlarında da küçük bir topluluk RadASM üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Ben halen v2 sürümünü kullanıyorum çünkü bu sürümü Türkçeleştirdim ve v3 sürümünün dil desteği yok. Ayrıca v3 sürümü çok fazla bir yenilik getirmediği gibi v2 sürümünün proje dosyaları olan .rap uzantılı dosyaları da tanımıyor.

Aşağıda bağlantısını verdiğim paketi isterseniz MASM32 ile isterseniz Visual Studio’nun derleyicileriyle kullanabilirsiniz. RadASM’yi istediğiniz dizin altına yerleştirdikyen sonra, Assembly programlamak için, “Seçenekler>Uygulama Yolları Kurulumu”ndan ilgili ayarlamaları yapıp MASM32 ile 32bitlik ya da Visual Studio’nun derleyicileriyle hem 32 hem de 64bitlik assembly derleyebilirsiniz.

[dm]129[/dm]

Paket içeriği içerisinde “MASM>Projects” dizinleri altında normal RadASM paketinde olmayan ve işinize yarayabilecek bazı proje dosyalarını da koydum. Paket bu nedenle biraz büyük oldu.

Uygulama Yolları Kurulumu ile ilgili sorun yaşarsanız yorumlardan sorularınızı sorabilirsiniz.

İyi Kodlamalar!

Comments of this post

Henüz yorum bulunmuyor!