Pardus 2008 İndir

Kategori Pardus
28.06.2008
5093 Okunma

pardus 2008

Türkçe Linux, yerli işletim sistemi Pardus 2008 yenilikleri ve en son güncellemeleri ile yayımlandı. Pardus 2008 yine Türkçe, yine Türk, yine pisicik, yine tam donanımlı bir Linux dağıtımı olarak GNU Genel Kamu Lisansı (GPL) lisansı ile karşımıza bugün itibari ile çıktı.

Daha önce bu konuda bir yazı yazmış ve değişik eleştiriler almıştım. Şimdi sıra sanırım bende bugün yeni Pardusu indiriyorum ve kuracağım. Yine öncekiler gibi etkileyici ve mükemmel olduğunu düşünüyorum. Bu yazımda sizlere uzun uzun neler değişti Pardusta anlatamayacağım, ama pardus’un web sitesindeki Sürüm Notlarını okursanız farklılıkları yenilikleri öğrenebilirsiniz.

Pardusu http://www.pardus.org.tr/indir.html adresinden ya da doğrudan buradan indirin.

Comments of this post

kemsay

kemsay
17 June 2009

Harikasınız Ama Sadece Bunu Sormak İstiyom Bildigim Kadarıyla Pardus Windows Urunu Programlari,Oyunlari,ve cd leri okumuyordu hatta resimleri bile calistiyırmiyordu ( jpg,png) bu hatalar diye blecemiz olaylar yeni sürümdede bölemi yoksa düzeltildimi :)

admin

admin
26 August 2009

Pardus ile windows işletim sistemi 0 (+) bir insan ile A(-) bir insan gibiuyumsuzdur. Uyumsuzluk sadece yazılımsaldır. windowssun 32bit ya da 64 bit PE yani *.exe dosyalarını pardusda, pardusun yazılımlarınıda windowsta çalıştırmazsın. Ancak imkansız değil. WINE isimli emülatör bir yazılım kullanarak windows yazılımlarını Pardus üzerinde kullanman mümkün.

Resim müzik olayına gelince pardusta her türlü resim müzik çalıp her türlü filmi video görüntüsünü izleyebilirsin.