Flasm v1.62 – Flash(SWF) Disassembler

Kategori Araçlar, Assembly
22.09.2007
2666 Okunma

Flasm v1.62 yazılımı SWF dosyalarınızı tamamiyle disassemble eder hemde tüm timeline ve eventleri ile. Disassembly dosyasına bakarak hem bir flash derleyicinin nasıl çalıştığını öğrenebilir, hem de ActionScript yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz. Disassembly ettiğiniz dosyada optimizasyon ve diğer değişiklikleri yapabilir, kod ile istediğiniz gibi oynayabilirsiniz. Flasm yazılımı en son yaptığınız değişiklikleri kaydeder ve SWF dosyanızı tekrar derler. Böylece sizin üzerinde oynadığınız modifiye ya da optimize ettiğiniz yeni bir SWF dosyası yaratılmış olur.

Flasm tam bir decompiler değildir. Daha çok SWF dosyanızı oluşturan baytlar insanın okuyabileceği bir şekle dönüştüren, kesinlikle kaynak kodlarını göstermeyen bir yazılım ya da disassembler diyebiliriz.

Eğer bir Decompiler arıyorsanız Flare programına bir bakmalısnız. Bu pogram ihtiyacınızı görebilir ancak SWF dosyasında bir değişiklik yapamazsınız.

Flasm kullanımı hakkında ayrıntılı bilgiyi SCTZine #15 de bulabilirsiniz. Kanlow’un Flasm hakkında yazdığı müthiş yazılar ile bu programdaki yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz.

Flasm v1.62 açık kaynak kodlu bir yazılım olduğu için size hem programı hemde kaynak kodlarını vereceğim:

[dm]35[/dm]

[dm]36[/dm]

Flare programını denemek için ise buradan indirebilirsiniz:

[dm]37[/dm]

Comments of this post

Henüz yorum bulunmuyor!