WordPress FaceLook Eklentisi

Kategori Wordpress
18.05.2008
2455 Okunma

WordPress için değişik sitelerde olan hesaplarınızın görüntülenmesini sağlayan eklentiler görmüştük. Mesela Flickr. Ancak bu seferki sanırım daha farklı ve güzel. George Jones tarafından yazılan “Facebook Badge WordPress Plugin” eklentisi blogunuzda Facebook hesabınıza ait olan kimlik bilgilerinizi göstermeye yarar.

Peki bu eklentiyi nasıl kuracaksınız, çok basit:

1. Facelook WordPress Eklentisinin en son sürümünü aşağından indirin.
2. İndirdiğiniz arşivi wp-content/plugins yoluna çıkartın.
3. WordPress yönetici panelinden Eklentilere gelip Facelook eklentisini “etkinleştirin“.
4. Yine Yönetici panelinden Görünüm > Bileşenlere gelin Facelook eklentinizi istediğinizin yan çubuğa (SideBar) ekleyin.
5. FaceBook Profilinizden Facebook badge(kimlik) seçin yoksa yenisini yaratın.Kimlik yaratmak için: http://www.facebook.com/badges.php
6. Facebook tarafından sağlanan Facebook Badge’s Java File Code kodunu alıp, Facebook Badge Widget eklentisinin ayarlarına girip kaydetmelisiniz. Örnek: http://badge.facebook.com/badge/–> 02727Y6970.60.1X61432976 <– .js
7. Eğer bunları doğru yaptıysanız, yan çubuğunuzda eklenti gözükecektir.

Bu eklenti WordPress 2.3 sürümü ve üzerinde sorunsuz çalışmaktadır.

Önemli bir nokta daha bu eklentiyi kullanabilmek için wordpressin bileşenlerini(widgets) kullanmalısınız. Peki ya siz de benim gibi bileşen kullanmıyorsanız? Aslında bu sorunun yanıtı da çok basit. Facebook ‘dan kimlik yarattığınız zaman size verilen JavaScript kodunu temanıza doğrudan ekleyerek de sitenize Facebook kimliğinizi gösterebilirsiniz.

Bu eklentiye ait kurulum bilgileri aşağıda indireceğiniz arşiv dosyasının içerisindeki okubeni.txt dosyasında da bulunmaktadır. İyi seyirler :)

[dm]50[/dm]

Comments of this post

Özel Güvenlik

Özel Güvenlik
16 Nisan 2011

teşekkürler kardeşim eline saglık