Camtasia Studio 5.1 – Screen Recorder

Kategori Araçlar, Off-Topic
25.05.2008
1712 Okunma

Capture, görüntü kaydı, ekran kaydı,screen recorder vs vs. Her ne derseniz deyin, Camtasia Studio 5.1 son günlerin en popüler ekran kaydı yapabilen programı. Eğer video tutorial yapmak istiyor ve hangi programı kullanmalıyım diye düşünüyosanız cevap: Camtasia Studio.

camtasiaCamtasia Studio 5.1 ile ekran kaydının yanı sıra powerpoint kaydı(yani powerpoint sunularını videoya çevirme) ses kaydı da yapabilirsiniz. Tabii Camtasia Studio 5.1’in özellikleri bu kadarla kalmıyor. Yaptığınız kayıtları proje dosyası olarak kaydedip bu görüntü,ses,video dosyalarını düzenleme imkanı da sağlıyor.

Düzenlediğiniz dosyaları değişik ekran boyutlarında kaydetme imkanı verdiği gibi, görüntü ya da ses dosyalarınız birçok değişik biçimlerde(formatlarda) kaydedebilme olanağı da veriyor.

Programın daha buraya yazamadığım birçok artısı ve güzel özelliği de var. Ama sonuç olarak eğer bir görüntü ya da ses kaydı ve düzenlemesini yapmak içi bundan daha iyisi bugün piyasada yok.

Programın herhangi bir indirme bağlantısını vermiyorum. Zaten kullanmak isteyen internetten rahatlıkla bulup indirebiliyor(kendimden biliyorum). Yakında zaten bu yazılım ile hazırladığım video tutorialleri göreceksiniz.

Camtasia Studio 5.1
Web: http://www.techsmith.com/camtasia.asp

Comments of this post

Henüz yorum bulunmuyor!